Viaţa nu e o cursă, ci o călătorie care trebuie savurată pas cu pas. Ieri e Istorie, Mâine e Mister iar Azi e un Cadou… Bucură-te de el!
Se afișează postările cu eticheta joaca. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta joaca. Afișați toate postările
sâmbătă, octombrie 24
duminică, octombrie 13
Scrabble
E innorat si rece!
Oboseala unei saptamani cu lectii si teste si stres si murmur se simte. A patruns in interiorul meu si se pisiceste. A cerut somn pana la ora 10, apoi o cafea aromata si acum povesti. :) Asa a adormit de fapt... cu "Dulciuri de poveste".
Pot invinge oboseala si sa scriu o poveste? Sau chiar mai multe?! Incerc! Este provocarea ce mi-o dictez astazi.
Mi-am amintit de prietena mea, Liliana, pasionata de filme (este doctor in cinematografie... si psiholog....), care avea o adevarata colectie de jocuri pentru vreme posomorata sau pentru cand aducea prietenii la ea.
Imi doresc demult un scrabble.... care sa ma ajute sa imi imbogatesc vocabularul, sa imbin joaca cu utilul... :) O duminica frumoasa tuturor cititorilor acestui blog...! Zambete si curaj, optimism si frumusete!
miercuri, august 7
Atelier despre culoare
In lumea culorilor traim.
Cum ar fi lumea fara culoare?
Ar fi la fel de frumoasa, oare?
Va invitam sa coloram,
O poveste s-ascultam,
Un joc interesant sa ne cream.
Cu mic, cu mare,
Veniti la Mayaricii,
In 7 august, pe racoare,
Sa coloram coji de nuca si scoici.
Cum ar fi lumea fara culoare?
Ar fi la fel de frumoasa, oare?
Va invitam sa coloram,
O poveste s-ascultam,
Un joc interesant sa ne cream.
Cu mic, cu mare,
Veniti la Mayaricii,
In 7 august, pe racoare,
Sa coloram coji de nuca si scoici.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)











